Hamsi Partisi

Bu yazıyı paylaş...Share on Facebook0

Birazdan göreceğiniz fotoğraflar tamamen doğal ortamda çekilmiş ve hiç bir photoshop efekti kullanılmadan direk yayınlanmış, sıra dışı görüntülerdir. İleriki yıllarda yeme alışkanlıklarında değişmeler ve yeme bozuklukları görünmesini önleme amaçlı olarak 18 yaş altı çocuklarınızı bu görüntülerden uzak tutmanızı tavsiye ediyorum.

hamsi-partisi (1)

O gün, herşey normal başlamıştı…

hamsi-partisi (2)

Bir tarafta balıklar temizleniyor,

hamsi-partisi (3)

Diğer tarafta ise mangalın, balığın pişme derecesine uygun olabilecek kıvama gelebilmesi için çalışmalar devam ediyordu.

hamsi-partisi (4)

Ekim ayının sonlarında, böyle güneşli gün bulabilmenin sevinci içinde doslarım kendilerini o kadar mutlu hissediyorlar dı ki, kuru soğanın cücüğünden çıkan yoğun göz yaşartıcı gazın etkisi bile bu mutluluğu bozamıyordu.

hamsi-partisi (5) hamsi-partisi (6)

Bakın şu insanların yüzlerine, hiç karnı aç insan halini andırıyorlar mı?
Hayır! Neden mi? Çok kolay…
Bu insanlar doymuyor doymuyor. Biz bu adamları senelerden beri doyuramadık.

hamsi-partisi (7)

Sempatik görünmeye çalışmalar falan, yok efendim biz aslında ok mütevaziyizdir gibilerden. Ama yemezler işte. Yutturamassın öle şirin çocuk pozlarını bize o kılçık takılır yani.

hamsi-partisi (8)

VARAN BİR: Kimse görmesin diye arkasını dönüp kendini kamufile etmeye çalışan bu arkadaşımız da kim? Aman Allahım! Ferhat zor yutuyorsun hocam yavaş biraz elinden alan mı var?

hamsi-partisi (9)

VARAN İKİ: Biz buna halk dilinde OHAA diyoruz ve apışıp kalıyoruz. Bozhan cığım, bak adını da doğru yazdım Ne o abicim yaaa Allahtan yengeler görmüyor vaziyeti yoksa varyaa…

hamsi-partisi (10) hamsi-partisi (11)

VARAN ÜÇ: Neyi görmek istiyorsanız oraya bakın. Sonuçta herşey ortada! Bedene uygun bir seçim değil mi? Abicim biz sizi üç gün aç bıraksak adam yersiniz yahu 🙂

hamsi-partisi (12)

Yedik içtik afiyet olsun. Allah olmayana da nasip etsin dedik ve muhabbete daldık…

hamsi-partisi (13)

Sanırım en keyifli kısmı da bu olmalı. Ahh ahhh! işte sıcak bir mangal ateşi ve sıcak muhabbetler.
Belki geyik olacak bu sözler, ama böyle güzel etkinliklerle birbirimizi daha iyi tanıyarak ve bir şeyler paylaşarak hayatımıza renk katmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu, yaşanan o güzel dakikalara, saatlere bir daha dönemeyeceğimizi bilerek, o anı tekrar bu fotoğraflar ile yaşamak ve o günkü mutluluğu tekrar hissetmenin bizi nasıl birbirimize bağladığını görmek, inanın hayatta elimizde kalan en büyük miras diyorum.

( Nasıl ama? önce taşla, yerden yere vur. sonra da yumuşatıcı etkenler kullanarak aradan sıyrıl. )

Saygılarımı sunarım…

The following two tabs change content below.