Hitit Motosiklet Kulübü Festivali – Dipsizgöl – Bölüm (1)

Bu yazıyı paylaş...Share on Facebook0

Ben ben olalı, ben motora bindim bineli, ben festival gördüm göreli; böyle bir olay, böyle bir eğlence, böyle bir Festival gööööörmedim…

Arkadaşlar gerçekten şunu söylemek isterim ki, bir organizasyonda bundan iyisi, 1200 ciyes ile kayısı toplamak olur herhalde.

Her zamanki gibi arkadaşlarımız BozHan, Ferhat, Cumhur ve Fatih Abimiz (Çakıcı), Ereğli’den sabah hareket edip beni evden alıyorlar.

Tümer ve Bahadır abimiz yine anormal yollardan firiiii takılıp festivale ulaşma çabasında. Güyaaa biz otobandan gideceğiz ve erkenden Festival alanına ulaşacağız, ama nerdeeee? Gerede kavşağında bir kalabalık bir trafik… “Bu arada abii biz neden o trafiğin resmini çekmedik yahuu?” yan çantalarımızın olması bizi biraz yavaşlatsa da hiç kimse Cumhur gibi olamaz.

Neyse geçelim bunları, asıl konuya gelelim.

 

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (1) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (2)

Biraz geç de olsa aklımıza geliyor ve bir iki yol hatırası çekiyoruz

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (3)

Burada GPS imiz olmadığı için Fatih abimiz bize öncülük yapıyor. Yapıyor ama kendisi bu yolları bir bilse keşke; işimiz çok daha kolay olacak.

Yanlış yola sapma sonucunda sayın abimiz yaklaşık yirmi kilometre ters istikamette yol alıyor. Her ne kadar biz motorlar ile kendisine yetişemesekte, çağın teknolojisi Fatih abimize yetişiyor ve doğru yola geç olsada dönüyor.

Kamp alanına girişte hemen kayıtlarımızı yaptırıp birer adet HMK t-shirt kapıyoruz.

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (4)

Hava kararmadan çadırlarımızı kuralım dedik, ama ilk denememizde meğer yarış parkurunun tam ortasına yerleşmişiz. Bir arkadaş bizi uyarıyor ve kendimize başka bir çöplük buluyoruz 🙂

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (5) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (6)

Ferhatcığım yeni bir çadır almış, çadırı kurana kadar göbeğimiz çatladı. Abii bu ne yaaa? Allah’tan yanımızda müteahhit arkadaşlar var 🙂

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (7) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (8) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (9) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (10)

Motorlarımız…

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (11) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (12) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (13) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (14)

Kamp alanından görüntüler…

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (15)

Abicim, biz geldik oturduk ha yerleştik demeden, hemen anonslar falan yapılmaya başlandı. Neymiş? “yavaş gitme yarışması başlıyor.”

Geçen seferki hazin tecrübemden sonra biraz daha piştiğimi düşünerekten, BozHan’ın da gazı ile tekrar atıyorum kendimi pistlere…

Normalde bu yarışmayı kazanabilmem gerçekten zor. Sağlam arkadaşlar varmış. Amaaaaaaaa…

Aman tanrım o da ne? ödül olarak tam da ihtiyacımız olan şey! Bir büyük VOTKAAAAA 🙂

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (16) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (17) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (18)

Bir iki derken… finalde buluyorum kendimi

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (19) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (20)

İyi bir derece…
2’nci olmak da güzel beyaa. Zaten amaç ilk üçe girip Votkayı kapmak değil miydi? T-shirt de extrası oldu 🙂
Bu yarışmada emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi bildiririm. Sayenizde iyi bir gece geçirdik.

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (21)

İlginç görüntüler…

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (22)

Off Road Yarışlar başlayana kadar, yorgunluğumuzu atıyoruz

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (23) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (24) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (25)

Tümer ve Bahadır Abimiz ile telefonumuzun çektiği bir yerlere çıkalım, merak edenlere bir alo diyelim dedik. Abi, bu ne manzara yahuu? insan burada Telekom’a ortak olur.

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (26) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (27) hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (28)

Yine bir kaşıntı. Tümer bizi çıkmaz yola sokuyor… Abi koca dağda nereden buldun bu yolu?
Dar alanda motora bir helikopter yapayım dedi, yan ayak elinde kaldı 🙂
Çürümüş hocam senin motor. Bu kadar cimri olma, kıy parana.

hitit-motosiklet-kulubu-festivali-dipsiz-gol-bolum-1 (29)

The following two tabs change content below.